© 2024 Racing and Wagering Western Australia (RWWA) (and other parties working with it). WA racing materials, including fields, form and results, is subject to copyright which is owned by RWWA and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 400M OPN-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
NICKEL QUEEN | DANIEL STAECK | 1st | |
SCREEN TIME | MARK FORDER | 2nd | |
DRIFTSTAR | AARON MITCHELL | 3rd | |
CLASSIC PRO | RENEE FORREST | 4th | |
ROCK THIS COUNTRY | CHRIS PARNHAM | 5th | |
BULLETMACHINE | BRAD PARNHAM | 6th | |
LAMBEK | SHAUN O'DONNELL |
Race 2. 400M OPN-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
UNIVERSAL APPEAL | JASON BROWN | 1st | |
THE WITCH DOCTOR | CHRIS PARNHAM | 2nd | |
PRECIOUS LIBERTY | DANIEL STAECK | 3rd | |
ANIMATION | RENEE FORREST | 4th | |
DRESSED IN BLACK | BRAD PARNHAM | 5th | |
LIGHT UP THE MOON | CHRIS PARNHAM | ||
NORTHERN IMAGE | DANIEL STAECK |
Race 3. 1000M 2Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
COLOURFUL CHLOE | WILLIAM PIKE | 1st | |
HIDDEN FIGURE | BRAD PARNHAM | 2nd | |
CONVICTED MAN | JULIEN KOKOTAJLO | 3rd | |
NOCELLE | CHRIS PARNHAM | 4th | |
FORDY | AARON MITCHELL | 5th | |
ASTRALANDER | |||
CROWNIE AT DAWN | BONNIE PALISE |
Race 4. 1000M 2Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
STARES ANDWHISPERS | PATRICK CARBERY | 1st | |
KATISU | DANIEL STAECK | 2nd | |
HEROIC WORDS | WILLIAM PIKE | 3rd | |
SAETTA | CHRIS PARNHAM | 4th | |
CONRAD'S MISSION | AARON MITCHELL | 5th | |
BURGOYNE | BRAD PARNHAM | 6th | |
JACK'S FROST | JULIEN KOKOTAJLO | 7th |
Race 5. 1000M OPN-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
RIPPER RIO | WILLIAM PIKE | 1st | |
FLYING ROAR | BEAUX BANOVIC-EDWARDS | 2nd | |
ELEVEN SECONDS | BRAD PARNHAM | 3rd | |
ASTRONOMITE | KATE FITZGERALD | 4th |
Race 6. 1000M OPN-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BERKSHIRE | MARK FORDER | 1st | |
BURNING PRIDE | CHRIS PARNHAM | 2nd | |
WACKED OUT | BRAD PARNHAM | 3rd | |
SNOW LORD | WILLIAM PIKE | 4th | |
LA BIONDA | JERRY NOSKE | 5th | |
AKHERON | AARON MITCHELL | 6th | |
CAROCAPO | JASON BROWN | 7th | |
PIRATE'S FORTUNE | ELLIE COCKRAM | Lost Rider | |
SPONDULA | JADE MCNAUGHT |
Race 7. 1000M OPN-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MISS SLATER | CHRIS PARNHAM | 1st | |
GET THE VIBE | BEAUX BANOVIC-EDWARDS | 2nd | |
ON STAGE | JADE MCNAUGHT | 3rd | |
DIRECT APPROACH | RENEE FORREST | 4th | |
JINGTANG | BRAD PARNHAM | 5th | |
VENUS EBONY | WILLIAM PIKE | 6th | |
CLASSI SURVIVOR | MARK FORDER | 7th | |
PLAY FOR PLEASURE | LUCAS CAMILLERI | ||
TIME AND TRUTH | RYAN HILL |
Race 8. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
FINE SCENT | AARON MITCHELL | 1st | |
ORIENTAL ROSE | JERRY NOSKE | 2nd | |
ADA 'N' ELSIE | BRAD PARNHAM | 3rd | |
NON COMPOS MENTIS | ANDREW CASTLE | 4th | |
BRITISH BESSY | |||
COSMIC EYES | ELLIE COCKRAM | ||
TIME ON MY SIDE | RYAN HILL | ||
TOPOL |
Race 9. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
PRUE | JERRY NOSKE | 1st | |
KATUSHA | DANIEL STAECK | 2nd | |
STAN BY ME | CHRIS PARNHAM | 3rd | |
SCOOTER'S MACHINE | KYRA YUILL | 4th | |
COSMIC EYES | ANDREW CASTLE | 5th | |
WEMBLEY DAYZ | LUCAS CAMILLERI | 6th | |
BACHELOR BOY | JULIEN KOKOTAJLO | 7th | |
TOPOL | RYAN HILL | 8th | |
GAELIC STAR | JASON BROWN | 9th | |
DELEVINGNE | AARON MITCHELL |
Race 10. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
NIC'S DAUGHTER | JERRY NOSKE | 1st | |
KINTAIL | AARON MITCHELL | 2nd | |
THE NINTH HOUR | BRAD PARNHAM | 3rd | |
INTREPID MAGIC | DANIEL STAECK | 4th | |
DENO'S DYNAMITE | JASON BROWN | 5th | |
MISS MANDY | ANDREW CASTLE | 6th | |
METALLIC FINISH | CHRIS PARNHAM | ||
OUQBA TED | LEE NEWMAN | ||
SAYAT | RYAN HILL |
Race 11. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
UNIVERSAL WARRIOR | WILLIAM PIKE | 1st | |
CLASSIC CHANT | ANDREW CASTLE | 2nd | |
MUSKEBELLO | RYAN HILL | 3rd | |
CENTREFOALED | AARON MITCHELL | 4th | |
GAI DAME | LUCY WARWICK | 5th | |
FANTASTICAL | CHRIS PARNHAM | 6th | |
MILLSTREAM | JERRY NOSKE | 7th | |
MISS MANDY | WILLIE WHITE |
Race 12. 1000M 4UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
AMAYA | WILLIAM PIKE | 1st | |
IRISH MOSHE | CHRIS PARNHAM | 2nd | |
RANGER'S REWARD | RYAN HILL | 3rd | |
BLUE TRACER | JADE MCNAUGHT | 4th | |
ALLEGRO IN A MAJOR | KATE FITZGERALD | 5th | |
BARON TIMES | JERRY NOSKE | 6th | |
DONT LET THOMMO GO | JULIEN KOKOTAJLO | 7th | |
BEWDLEY BAY | AARON MITCHELL | 8th | |
RUNNING LATE | ANDREW CASTLE | 9th | |
JERAFT | BRAD PARNHAM | ||
SECRET POTION |
Race 13. 1000M 4UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MARK MY CARD | JULIEN KOKOTAJLO | 1st | |
MISINFORMED BEN | BONNIE PALISE | 2nd | |
VAIN MOON | LUCY WARWICK | 3rd | |
STREAK AWAY(NZ) | BRAD PARNHAM | 4th | |
SIDE WAYS SYD | ANDREW CASTLE | 5th | |
ZERO DEMERITS | WILLIAM PIKE | 6th | |
HELLO DALLY | JERRY NOSKE | 7th | |
EPONA ROSE | LEE NEWMAN | ||
RUNNING LATE | JULIEN KOKOTAJLO | ||
WILLELLA WIN |
Race 14. 1200M 3UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
CYBERPUNK | BEAUX BANOVIC-EDWARDS | 1st | |
PERCENTAGE PLAY | KATE FITZGERALD | 2nd | |
FOUR LETTER WERD | BRAD PARNHAM | 3rd | |
SPONDULA | JADE MCNAUGHT | 4th | |
STOICISM | ANDREW CASTLE | 5th | |
COZZY'S SMILE | AARON MITCHELL | 6th | |
HIGH SEVENS | RENEE FORREST | 7th | |
GOWEN GETER | JULIEN KOKOTAJLO | 8th |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.