© 2024 Racing Queensland Limited (QRL) (and other parties working with it). QLD racing materials, including fields, form and results, is subject to copyright which is owned by QRL and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 1000M Two-Years-Old (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
GENERAL ARGYLL | CHRIS WHITELEY | 1st | |
SIZZLING ACE | JEFF LLOYD | 2nd | |
LA PULGA | SCOTT GALLOWAY | 3rd | |
THE FIRE TRAP | MICHAEL CAHILL | 4th | |
THUNDEROUS STRIKE | ROBBIE FRADD | 5th | |
ROCKET ROYALE | MATTHEW PALMER | 6th | |
STATELY MANNER | CYRIL SMALL | 7th |
Race 2. 1000M OPEN (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
FLAMBOYER | LUKE ROLLS | 1st | |
SUNNY VICTORY | MICHAEL CAHILL | 2nd | |
DENBERN | SHANNON DOYLE | 3rd | |
CAUTHEN'S POWER(NZ) | RYAN PLUMB | 4th | |
SCOUTABOUT | DARRYL MCLELLAN | 6th | |
HEZA BOBBY DAZZLER | MATTHEW BENNETT | 7th | |
BUDGET BENDER | JASON TAYLOR | 5th | |
QUEEN OF WANDS | Scratched |
Race 3. 1000M Class 1 - Class 3 (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
EXCEED ALL ODDS | SHANNON DOYLE | 1st | |
ONENESS | LUKE ROLLS | 2nd | |
SWEET SHAMROCK(NZ) | JEFF LLOYD | 3rd | |
WIN TUFF | MATTHEW PALMER | 5th | |
NEVER SO SIRIUS | ROBBIE FRADD | 4th |
Race 4. 1000M Class 1 - Class 2 (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
HIGH ON YOU | MATTHEW PALMER | 1st | |
SIDETRIP | SHANNON DOYLE | 2nd | |
IGGY THE MOOCHER | ROBBIE FRADD | 3rd | |
JUST TRUCKIN' | MATTHEW BENNETT | 4th | |
LE DUDE(NZ) | RYAN PLUMB | 5th |
Race 5. 1000M Maiden (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
STORMY LEO | JASON TAYLOR | 1st | |
SAN MARCO | RYAN PLUMB | 2nd | |
MARIKINA | SHANNON DOYLE | 4th | |
AKAGE | LUKE ROLLS | 3rd | |
ENSIGN PULVER | SCOTT GALLOWAY | 5th | |
WHAT DO YA THINK | GLEN COLLESS | 6th | |
MIRACLE WORKER | JARROD WOODHOUSE | 7th |
Race 6. 1000M Maiden (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BELLA'S SHADOW | JASON TAYLOR | 1st | |
SOLITARY ROSE | GLEN COLLESS | 2nd | |
TIZABEE | RYAN PLUMB | 3rd | |
LET'S GO CHAMP | SCOTT GALLOWAY | 4th | |
SERCULAR MAN | SHANNON DOYLE | 6th | |
ODIN'S FOLLY(NZ) | MINEHIKO SHIMODAIRA | 5th | |
UPPER AVENUE | Scratched |
Race 7. 1000M Maiden (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
IT'S CHOUX TIME(NZ) | MICHAEL CAHILL | 1st | |
ISTIDUDE(NZ) | LUKE ROLLS | 2nd | |
ALANA'S PARTY | MATTHEW PALMER | 3rd | |
ADVENTURE BAY | SHANNON DOYLE | 4th | |
SPEECHMAKER | RYAN PLUMB | 5th | |
MISS AMANDA | MATTHEW BENNETT | 6th | |
KIAMA | GLEN COLLESS | 7th |
Race 8. 1000M Maiden (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
FUSSPOT | SHANNON DOYLE | 1st | |
SWEET CAVIAR | MATTHEW PALMER | 2nd | |
TZIPORAH | JASON JAGO | 3rd | |
FOX ONE | MICHAEL CAHILL | 4th | |
MISSY MUSKETEER | MATTHEW BENNETT | 5th | |
STREETSUSS | RYAN PLUMB | 6th |
Race 9. 900M Two-Years-Old (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LINE UP GIRLS | SCOTT GALLOWAY | 1st | |
WOLF ALICE | LUKE ROLLS | 2nd | |
DEL VEGA | JAG GUTHMANN-CHESTER | 6th | |
ANGEL OF LEON | GLEN COLLESS | 5th | |
A SONG FOR GRACE | JARROD WOODHOUSE | 3rd | |
THE KINGDOM | RYAN PLUMB | 4th | |
SIR HUSSON | GLEN COLLESS | 7th |
Race 10. 900M Maiden - Class 1 (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
VICTORY STAR | JED HODGE | 1st | |
REMOLAD | LUKE ROLLS | 2nd | |
MOSSERATI | JAG GUTHMANN-CHESTER | 3rd | |
BIG LITTLE LIES | MICHAEL CAHILL | 4th | |
TORRE SARACINO | MATTHEW PALMER | 5th | |
DUBAWI SNIPER | Scratched |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.