© 2024 Racing Victoria Limited (RVL) (and other parties working with it). VIC racing materials, including fields and form, is subject to copyright which is owned by RVL and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 1190M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Cl3- Opn) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
PAYROLL | JAMIE MOTT | 1st | |
RAGHU(NZ) | BEN MELHAM | 2nd | |
STREET CRYSTAL | ARRON LYNCH | 3rd | |
NORTHERN CHARM | JAKE NOONAN | 4th | |
GOLDEN RULE | Scratched | ||
SO SI BON | Scratched |
Race 2. 1190M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
SO SI BON | NOEL CALLOW | 1st | |
ONE HOT DANE | JUANA ANDREOU | 2nd | |
THE MIGHTY JROD(NZ) | ARRON LYNCH | 3rd | |
CHLOEBELL | JAKE NOONAN | 4th | |
MALIKA | RHYS MCLEOD | 5th | |
HAMMERSTEIN(NZ) | DANIEL STACKHOUSE | 6th | |
DESERONTO | NIKITA BERIMAN | 7th | |
CATSKILL ROC(NZ) | TEODORE NUGENT | 8th | |
ROCK 'N' RHYTHM(NZ) | BEN THOMPSON | 9th | |
STEVEN | BEN MELHAM | 10th | |
RUBY'S JEWEL | JAMIE MOTT | 11th |
Race 3. 1190M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MOSKI | RYAN MALONEY | 1st | |
BRANDO | PATRICK MOLONEY | 2nd | |
TUSCAN RED | JAMIE MOTT | 3rd | |
TAKING ON TYSON | NIKITA BERIMAN | 4th | |
CHARLOTTA | THOMAS STOCKDALE | 5th | |
ERODUDE | DANI WALKER | 6th | |
COUSINKASSY | NOEL CALLOW | 7th | |
THE GROVE | MARK ZAHRA | 8th | |
BIG ROY | ARRON LYNCH | 9th | |
SECRET LILY | JAKE NOONAN | 10th | |
EM CEE ROCKET | Scratched |
Race 4. 800M New Zealand Bloodstock 2-Y-O Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
TRILLI(NZ) | DANIEL STACKHOUSE | 1st | |
ROCK THE WORLD | DALE SMITH | 2nd | |
GEZZA | NIKITA BERIMAN | 3rd | |
PURE | THOMAS SADLER | 4th | |
COUNTESS DE GALVEZ | BEN MELHAM | 5th | |
BALTIMORE HARBOR | RYAN MALONEY | 6th | |
DELMORE | BEN THOMPSON | 7th | |
MAITRI | PATRICK MOLONEY | Scratch Barrier | |
METRONOME | Scratched | ||
SATURATION | Scratched | ||
WRITTEN BY | Scratched |
Race 5. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O C&G Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
CHARMANDER | BEN MELHAM | 1st | |
HE'S ALL CLASS | JAKE NOONAN | 2nd | |
HAWKSMOOR | TEODORE NUGENT | 3rd | |
TREECONI | THOMAS STOCKDALE | 4th | |
RIVER HOUSE(NZ) | DANIEL SCHMITT | 5th | |
BOOM CHICKA BOOM | MARK ZAHRA | 6th | |
ROADRAGER | NATHAN ROSE | 7th | |
TESARC | DAMIEN OLIVER | 8th | |
STAR SILK | Scratched |
Race 6. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O C&G Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ALBERTS LAD | DAMIEN OLIVER | 1st | |
HOLLYWOOD VINE | RYAN MALONEY | 2nd | |
CAREERING AWAY | JAMIE MOTT | 3rd | |
HARDLY SWEARS | DANIEL STACKHOUSE | 4th | |
STREETS OF AVALON | NIKITA BERIMAN | 5th | |
SHINSEKI | JACK MARTIN | 6th | |
SO YOU DREAM | NATHAN ROSE | 7th | |
DON'T FORGET TINY | JUANA ANDREOU | 8th | |
BIG BONZA | DYLAN DEAN | 9th |
Race 7. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O C&G Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
CLEO'S POET | JAKE BAYLISS | 1st | |
LAST BOY SCOUT | NOEL CALLOW | 2nd | |
PAINT THIS CITY | JAMIE MOTT | 3rd | |
ARKAMUN | RHYS MCLEOD | 4th | |
PICTURE US | DANIEL STACKHOUSE | 5th | |
AMIGO MIO | Scratched | ||
DANIEL | Scratched | ||
TAIKUN WARRIOR | BEN MELHAM | Scratch Barrier |
Race 8. 800M 3-Y-O Fillies Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MISS NITRO | DANIEL SCHMITT | 1st | |
ABSOLUTE HEAVEN | JAMES WINKS | 2nd | |
PARK HUSSLER | BRIAN WERNER | 3rd | |
NOT OVERLY PLUCKED | DALE SMITH | 4th | |
PRETTY BELLA | DAMIEN OLIVER | 5th | |
BABY BELUGA | JAMIE MOTT | 6th | |
CAN STAR | Scratched | ||
MISS PINS(NZ) | Scratched | ||
WASHINGTON LASS | Scratched |
Race 9. 800M 3-Y-O Fillies Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
SHAKIRA | BEAU MERTENS | 1st | |
HAPPY STREET | TEODORE NUGENT | 2nd | |
MIRUSIA | DALE SMITH | 3rd | |
DANGER IN THE PAST | THOMAS SADLER | 4th | |
LOUIS'S GIRL | RYAN MALONEY | 5th | |
ESPOSITO GOLD | Scratched | ||
FROSTY GREY | BEN THOMPSON | Scratch Barrier | |
REAL PRIDE | Scratched | ||
VITANI | CRAIG WILLIAMS | Scratch Barrier |
Race 10. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Cl3- Opn) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
FALCOOL | JAMIE MOTT | 1st | |
MANOLO BLAHNIQ(NZ) | JAKE NOONAN | 2nd | |
STRYKINGLEE | BEN MELHAM | 3rd | |
MY SURVIVOR | DYLAN DEAN | 4th | |
TOOSBUY | DANIEL STACKHOUSE | 5th | |
REWARD THE DREAM | JYE MCNEIL | 6th | |
SADLER'S LAKE | Scratched |
Race 11. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Cl3- Opn) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
VALDERRAMA | DANIEL STACKHOUSE | 1st | |
CHAMOIS ROAD | ROSE PEARSON | 2nd | |
ANGRY GEE | JACK MARTIN | 3rd | |
SENSATION ALLY | JAMIE MOTT | 4th | |
GENUINE ART | NIKITA BERIMAN | 5th | |
MA DEUCE | Scratched |
Race 12. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
THE SEDUCTRESS | TEODORE NUGENT | 1st | |
SCAPPARE | MICHAEL DEE | 2nd | |
STRATEGIC SPIN | BEN MELHAM | 3rd | |
MONTASER(NZ) | ZAC SPAIN | 4th | |
NICODAME | JACK MARTIN | 5th | |
VACANZA MIA | BRIAN WERNER | 6th | |
JVALA | JAKE NOONAN | 7th | |
ROCKET STRIKE | BRIAN HIGGINS | 8th | |
REATA | Scratched | ||
TUPELO BOY | Scratched |
Race 13. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ARROCHAR | ARRON LYNCH | 1st | |
STEEL OF MADRID | JAKE NOONAN | 2nd | |
WHYOUASK | BEN THOMPSON | 3rd | |
OUR LUCA | THOMAS STOCKDALE | 4th | |
MOSHWAY | JAMIE MOTT | 5th | |
HUSSINI | NIKITA BERIMAN | 6th | |
TOAN THANG | JACK MARTIN | 7th | |
HIGHEST DUTY | BRIAN HIGGINS | 8th | |
EDEN EAGLE | RYAN MALONEY | 9th |
Race 14. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
EL CHORRILLO(NZ) | NOEL CALLOW | 1st | |
LORD MORNINGTON | DALE SMITH | 2nd | |
SNIPFIT | BEN THOMPSON | 3rd | |
LADY PROVOCATEUR(NZ) | JYE MCNEIL | 4th | |
POSEIDON'S FIRE | NIKITA BERIMAN | 5th | |
LUCAS | STAN TSAIKOS | 6th | |
CHOCONI | BRIAN HIGGINS | 7th | |
BELLAMEZZO | DANIEL MOOR | 8th | |
TEOFLYTE | RYAN MALONEY | 9th |
Race 15. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
DANIEL | THOMAS STOCKDALE | 1st | |
FAY'S JOY | BRIAN WERNER | 2nd | |
WENNER | BEN THOMPSON | 3rd | |
MAGAZINE HEIGHTS | DANIEL STACKHOUSE | 4th | |
KLARIK | STAN TSAIKOS | 5th | |
CAB FAIR | JAKE NOONAN | 6th | |
CARNOUSTIE | NIKITA BERIMAN | 7th | |
DIFFUSE | ARRON LYNCH | 8th | |
RITZY RAFF | BRIAN HIGGINS | Scratch Barrier |
Race 16. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Cl3-Open) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
WILLIAM THOMAS | MICHAEL DEE | 1st | |
FAIR AND EQUITABLE(NZ) | BEN THOMPSON | 2nd | |
ANY GIVEN BENDER | JAKE NOONAN | 3rd | |
MY PSYCHIATRIST | DANIEL STACKHOUSE | 4th | |
DREADED(NZ) | DANIEL MOOR | 5th | |
SADLER'S LAKE | RYAN MALONEY | 6th | |
DON'T PLEAD GUILTY(NZ) | BROOKE SWEENEY | 7th | |
SHAMPION(NZ) | JAMES WINKS | 8th | |
LAND OF PLENTY | Scratched | ||
RAGHU(NZ) | Scratched | ||
SO SI BON | Scratched |
Race 17. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
WHISTLER BOWL(NZ) | RYAN MALONEY | 1st | |
GLOBAL SANCTION | JAKE NOONAN | 2nd | |
MAGMELLOU | BEN THOMPSON | 3rd | |
OUR PEAKY BLINDERS(NZ) | ZAC SPAIN | 4th | |
DAZZLING RAIN | TEODORE NUGENT | 5th | |
MIA SAVANNAH | SAMUEL PAYNE | 6th | |
TYNONG ROCKET | THOMAS STOCKDALE | 7th | |
AMIGO MIO | Scratched | ||
BIG ROY | Scratched | ||
CHARMANDER | Scratched | ||
ESPOSITO GOLD | Scratched |
Race 18. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LU BU | JAKE NOONAN | 1st | |
TRUMP SHOT(NZ) | JACK MARTIN | 2nd | |
WAZZENME | TEODORE NUGENT | 3rd | |
RUN FOR RAFFIN | BRIAN HIGGINS | 4th | |
AMAZINGLY | SAMUEL PAYNE | 5th | |
IMMUTABLE | DANIEL STACKHOUSE | 6th | |
PENTELLIGENTSIA(NZ) | NIKITA BERIMAN | 7th | |
PIMP MY RIDE | RYAN MALONEY | 8th | |
SCHUMER | BEN MELHAM | 9th | |
SUNSET BEND | ARRON LYNCH | 10th | |
SO SI BON | Scratched |
Race 19. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
REDCORE | NIKITA BERIMAN | 1st | |
GREYWOLF | JAKE NOONAN | 2nd | |
NAPOLEON'S WAR | DAMIEN THORNTON | 3rd | |
BILBY | ARRON LYNCH | 4th | |
BAEMAX(NZ) | BEN MELHAM | 5th | |
D'MORRIS(NZ) | MICHAEL DEE | 6th | |
CASA FORTUNE | SAMUEL PAYNE | 7th | |
SIRIUS BLACK | RYAN MALONEY | 8th | |
LORD MAPPERLEY(NZ) | Scratched | ||
STREETS OF AVALON | Scratched | ||
YANKEE TOFF | Scratched |
Race 20. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
HOAGLAND | TEODORE NUGENT | 1st | |
NOTABLE CHOICE | NATHAN ROSE | 2nd | |
ATONE | RYAN MALONEY | 3rd | |
BLAZING ROW | MICHAEL DEE | 4th | |
WARRIGAL MAC | ARRON LYNCH | 5th | |
SO DISTINCT | NIKITA BERIMAN | 6th | |
BUMGARNER | THOMAS SADLER | 7th | |
PROUDEST MOMENT | JASON BENBOW | 8th | |
MIRUSIA | Scratched | ||
MOTAJA(NZ) | Scratched |
Race 21. 1550M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
DARABAD(FR) | ARRON LYNCH | 1st | |
LORD RESET | NIKITA BERIMAN | 2nd | |
ALABAMA MAN | STAN TSAIKOS | 3rd | |
CUBAN FIGHTER | BRIAN HIGGINS | 4th | |
FLEET ADMIRAL | KATIE ALLEN | 5th | |
PAYROLL | Scratched | ||
TAILORED | Scratched | ||
THE GROVE | Scratched | ||
THE SWORD | Scratched |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.