© 2024 Racing Queensland Limited (QRL) (and other parties working with it). QLD racing materials, including fields, form and results, is subject to copyright which is owned by QRL and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 1000M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
EASTERN PARADISE | DANIEL GRIFFIN | 1st | |
ELUSIVE AFFAIR | JASON TAYLOR | 2nd | |
VINDICATED | GINA MITCHELL | 3rd | |
REAL SPICY | MICHAEL CAHILL | 4th | |
TEMPETE ROUGE | CRAIG FRANKLIN | 5th | |
BLOOMERANG | VANESSA JOHNSTON | 6th | |
MR MISTLETOE | LUKE DITTMAN | 7th | |
RIMMSKI | Scratched |
Race 2. 1000M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
GAME OF DREAMS | DANIEL GRIFFIN | 1st | |
SOCIAL VAMPIRE | JASON TAYLOR | 2nd | |
STAR OF POMPEII | MICHAEL CAHILL | 3rd | |
NEVER SO SIRIUS | JEFF LLOYD | 4th | |
ISLA TRISTANA | CRAIG FRANKLIN | 5th | |
SUAVADO | JARROD WOODHOUSE | 6th | |
SNIPPERS TIP | LUKE DITTMAN | 7th | |
SUPER SHOES | Scratched |
Race 3. 1000M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LAUDERDALE | JACKSON MORRIS | 1st | |
SAME OLD | JARROD WOODHOUSE | 2nd | |
SPRINGTIME LOVE | LUKE DITTMAN | 3rd | |
WICKED QUEEN | DANIEL GRIFFIN | 4th | |
KISS ME GOODNIGHT | CRAIG FRANKLIN | 5th | |
JESTA BOI | GINA MITCHELL | 6th | |
PERILOUS LOVE | ANTHONY DYKES | 7th | |
GLAMOUR BOY | JASON TAYLOR | 8th |
Race 4. 1000M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BRIGADOON LEGEND | JACKSON MORRIS | 1st | |
DOUSAICHI | VANESSA JOHNSTON | 2nd | |
TERONADO | GLEN COLLESS | 3rd | |
DAME DESTINY | BEN CORNELL | 4th | |
ANASHEED | CYRIL SMALL | 5th | |
EPIC CHOICE | GINA MITCHELL | 6th | |
CASARATI | JAG GUTHMANN-CHESTER | 7th | |
EXEMPTION | Scratched |
Race 5. 1000M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
FLAMBOYER | EMILY CASS | 1st | |
MEDIA MAID | SCOTT GALLOWAY | 2nd | |
LEPRECHAUN LAD | CYRIL SMALL | 3rd | |
ONE INCH PUNCH | JEFF LLOYD | 4th | |
RILE | CRAIG FRANKLIN | 5th | |
SERPENT(NZ) | JANETTE K JOHNSON | 6th | |
MALAGUERRA | Scratched |
Race 6. 1000M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
WINDSEA | LUKE DITTMAN | 1st | |
LAMBENCY | CYRIL SMALL | 2nd | |
PRICELESS DE HERO | DANIEL GRIFFIN | 3rd | |
TORPEDO | JAG GUTHMANN-CHESTER | 4th | |
UMGENI | JEFF LLOYD | 5th | |
LONGCHAMP BELLE | Scratched |
Race 7. 1000M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ST REMY | GINA MITCHELL | 1st | |
EIGHT BELOW | LUKE DITTMAN | 2nd | |
MSHINDI | VANESSA JOHNSTON | 3rd | |
MORINGA'S TOOTSIE | SCOTT GALLOWAY | 4th | |
PALEFACE ALI(NZ) | BEN CORNELL | 5th |
Race 8. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
TAILGATING | LUKE DITTMAN | 1st | |
VIDA PLAYA | CHRIS WHITELEY | 2nd | |
NAUGHTY CORNER | CRAIG FRANKLIN | 3rd | |
LILY GISELLE | GINA MITCHELL | 4th | |
WREKKAAR(NZ) | JEFF LLOYD | 5th | |
LADY LIMELIGHT | BEN CORNELL | 6th | |
RED REASON | Scratched | ||
SILVER VICTOR | Scratched |
Race 9. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BO BO HORSE | CYRIL SMALL | 1st | |
CAFE TERRACE | JEFF LLOYD | 2nd | |
BOUND FOR LOVE | EMILY CASS | 3rd | |
FROSTY KNICKERS | GINA MITCHELL | 4th | |
MAKAS KING RULER | BEN CORNELL | 5th | |
EKRAARSONIC(NZ) | JACKSON MORRIS | 6th | |
REAL AMBITION | LUKE DITTMAN | Failed to Finish | |
SWEEPING CHANCE | Scratched |
Race 10. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
HARLEY HOG | VANESSA JOHNSTON | 1st | |
PROLIFIC BELLE | JAG GUTHMANN-CHESTER | 2nd | |
RED CHARMER | JASON TAYLOR | 3rd | |
ZABACI | GINA MITCHELL | 4th | |
QUEEN GEE | CYRIL SMALL | 5th | |
EXCITEMENT LEVELS | JANETTE K JOHNSON | 6th | |
YOUNG FOREVER | CRAIG FRANKLIN | 7th | |
FLAWLESS EDITION | JEFF LLOYD | 8th |
Race 11. 900M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
GRACEFULLY CHIC | JASON TAYLOR | 1st | |
MARK MY WORD | JAG GUTHMANN-CHESTER | 2nd | |
HIDDEN LIGHT | GLEN COLLESS | 3rd | |
DANDY TOFF | SCOTT GALLOWAY | 4th | |
LOVE TO CONQUER | GINA MITCHELL | 5th | |
BAGGINS | Scratched |
Race 12. 900M Maiden - Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
TAILLEVENT | GLEN COLLESS | 1st | |
RARE AIR | BEN CORNELL | 2nd | |
LIESL LASS(NZ) | JACKSON MORRIS | 3rd | |
BRANDY BALLOON | SCOTT GALLOWAY | 4th | |
BELLARIAT | JASON TAYLOR | 5th | |
MORINGA'S COQUETTE | GINA MITCHELL | 6th |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.