© 2024 Racing Queensland Limited (QRL) (and other parties working with it). QLD racing materials, including fields, form and results, is subject to copyright which is owned by QRL and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 1000M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
EVERY SINGLE ONE | JACKSON MORRIS | 1st | |
SOLITARY ROSE | LUKE DITTMAN | 2nd | |
PRINCIPESSA | PAUL HAMMERSLEY | 3rd | |
RED RAGGA | LUKE ROLLS | 4th | |
COUNTLESS ROCK | RYAN WIGGINS | 5th | |
GLAMOUR BOY | DANIEL GRIFFIN | 6th |
Race 2. 1000M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
CHICAGO NIGHTS | RYAN WIGGINS | 1st | |
INVINCIBOY | MATTHEW PALMER | 2nd | |
SAME OLD | NORIYUKI MASUDA | 3rd | |
EASTERN PARADISE | PAUL HAMMERSLEY | 4th | |
I'M NO PRETENDER | LUKE ROLLS | 5th |
Race 3. 1000M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BUDGET BENDER | LUKE DITTMAN | 1st | |
FINAL CRESCENDO | DANIEL GRIFFIN | 2nd | |
STRADAM | JASON TAYLOR | 3rd | |
BUON AUSPICIO | LUKE ROLLS | 4th | |
OUR BOY NICHOLAS | MATTHEW PALMER | 5th | |
TALON LADY | JAG GUTHMANN-CHESTER | 6th | |
PLATINUM STATE | PAUL HAMMERSLEY | 7th | |
FLYING CHARGER | RYAN WIGGINS | 8th |
Race 4. 1000M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
HI SON | DANIEL GRIFFIN | 1st | |
REGULAR | CYRIL SMALL | 2nd | |
METEOROLOGIST | RYAN WIGGINS | 3rd | |
MONACO DOLL(NZ) | LUKE DITTMAN | 4th | |
APPLE THIEF | PAUL HAMMERSLEY | 5th | |
RANKED(IRE) | NORIYUKI MASUDA | 6th | |
STUBOY | LUKE ROLLS | 7th | |
ANTON EN AVANT | Scratched |
Race 5. 1000M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
JETASAN | LUKE DITTMAN | 1st | |
EKOFANIDEA(NZ) | MATTHEW PALMER | 2nd | |
LONGCHAMP BELLE | DANIEL GRIFFIN | 3rd | |
FORTUNATE FOUR | RYAN WIGGINS | 4th | |
TRESSLES | LUKE ROLLS | 5th |
Race 6. 1000M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
POWERFUL SAGA | LUKE DITTMAN | 1st | |
SPECIAL JAY | DANIEL GRIFFIN | 2nd | |
PUNTINATO(NZ) | LUKE ROLLS | 3rd | |
CLOUDS OVER KALBAR | JAG GUTHMANN-CHESTER | 4th | |
PURE INTELLIGENCE | MATTHEW PALMER | 5th |
Race 7. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LIVE FAST | BRENT EVANS | 1st | |
SEBRING CITY | JASON TAYLOR | 2nd | |
ARENA SALON | CRAIG FRANKLIN | 3rd | |
SNITZEL TOWN | MATTHEW PALMER | 4th | |
SPORTS REPORT | JAKE HULL | 5th | |
SAVAROSE | SCOTT GALLOWAY | 6th | |
SANDON RIVER | PAUL HAMMERSLEY | 7th |
Race 8. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
NAUGHTY CORNER | NATASHA FAITHFULL | 1st | |
LIGHTNING ROCK | DANIEL GRIFFIN | 2nd | |
CONTRITE | LUKE ROLLS | 3rd | |
PARIS MOTION | SCOTT GALLOWAY | 4th | |
HEY HEY MY MY | BRENT EVANS | 5th | |
COSMIC GIGGLE | PAUL TIMBERY | 6th | |
BELS CAPTAIN | MATTHEW PALMER | 7th |
Race 9. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
COLLATERAL | NATASHA FAITHFULL | 1st | |
CAFE TERRACE | RYAN WIGGINS | 2nd | |
ICE STATION | LUKE DITTMAN | 3rd | |
MISS HAVISHAM | SCOTT GALLOWAY | 4th | |
RED CHARMER | JACKSON MORRIS | 5th | |
BERLINETTA | LUKE ROLLS | 6th | |
SPUMANTE | PAUL TIMBERY | 7th |
Race 10. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
DASHLEY DUBH | VANESSA JOHNSTON | 1st | |
BO BO HORSE | LUKE ROLLS | 2nd | |
THUNDER ROCKER | NATASHA FAITHFULL | 3rd | |
SKY HEART | CRAIG FRANKLIN | 4th | |
STORMY DESTINY | LUKE DITTMAN | 5th | |
TWILIGHT PRINCESS | JAKE HULL | 6th | |
MANTECADO | Scratched |
Race 11. 900M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
CAPTAIN'S PICK | JAKE HULL | 1st | |
YANKEE EXPRESS | CRAIG FRANKLIN | 2nd | |
READY FOR DANGER | RYAN WIGGINS | 3rd | |
SWEET SODA POP | JACKSON MORRIS | 4th |
Race 12. 900M Class 2 - Class 5 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
CANNY AND THE JET | JAKE HULL | 1st | |
BASSILLIQUE | JEFF LLOYD | 2nd | |
LINE BREAKER | LUKE DITTMAN | 3rd | |
TORBAY | LUKE ROLLS | 4th | |
SHOW HARMONY | JACKSON MORRIS | 5th |
Race 13. 900M Class 1 - Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ZEFFIRETTA | NORIYUKI MASUDA | 1st | |
LA SPIAGGIA | JEFF LLOYD | 2nd | |
LEGAL COUNSEL | TENNILLE GRAY | 3rd | |
GREY TIGHTS | RYAN WIGGINS | 4th | |
MAJOR CONSUL | Scratched |
Race 14. 900M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
DANCETIME | LUKE DITTMAN | 1st | |
DYNAMIC STAR | JACKSON MORRIS | 2nd | |
JAZZ ADELE | GINA MITCHELL | 3rd | |
SWEETIEBELLA | LUKE ROLLS | 4th | |
CAVIAR GIRL | NORIYUKI MASUDA | 5th | |
CELLYSE | JEFF LLOYD | 6th | |
VICTORY PARADE | MATTHEW PALMER | 7th | |
CONQUERING KATE(NZ) | RYAN WIGGINS | 8th |
Race 15. 900M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ZIMZIM | NATASHA FAITHFULL | 1st | |
KAPSTAR | TENNILLE GRAY | 2nd | |
TRUE SAGA | GINA MITCHELL | 3rd | |
SWANS LAGOON | LUKE DITTMAN | 4th | |
FIERY HEIGHTS | JEFF LLOYD | 5th | |
TOLDYASO | JAKE HULL | 6th | |
MORINGA'S COQUETTE | JACKSON MORRIS | 7th | |
LE COURONNEMENT | Scratched |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.