© 2024 Racing Queensland Limited (QRL) (and other parties working with it). QLD racing materials, including fields, form and results, is subject to copyright which is owned by QRL and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 1000M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
HI SON | RIKKI JAMIESON | 1st | |
AIMEE | JAG GUTHMANN-CHESTER | 2nd | |
ELLA MAGIC | JASON LOWE | 3rd | |
FLORIDA FELLOW | BRADLEY WALLACE | 4th | |
ANY DAY WILL DO | JEFF LLOYD | 5th | |
ALLHAPPENINGAGAIN | NORIYUKI MASUDA | 6th | |
SPECIAL JAY | SCOTT GALLOWAY | 7th | |
RETUNE | CARLA DOUGHERTY | 8th |
Race 2. 1000M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MADOTTI | JEFF LLOYD | 1st | |
CHILLIN WITH DYLAN | RYAN WIGGINS | 2nd | |
LANIKAI MISS | LUKE DITTMAN | 3rd | |
ASTHECOURTCOMMANDS | BRADLEY WALLACE | 4th | |
EKOFANIDEA(NZ) | GEOFFREY LEUNG | 5th | |
CAPTAIN WINGS | CHRIS MAUND | 6th |
Race 3. 1000M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
GROOVY GAL | RYAN WIGGINS | 1st | |
THE LYNCHES | LUKE ROLLS | 2nd | |
THREE RONDAVELS(NZ) | MATTHEW PALMER | 3rd | |
CASTANITA | PAUL HAMMERSLEY | 4th | |
HEFNER | CHRIS MAUND | 4th | |
STORMCRAFT | Scratched |
Race 4. 1000M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
PERFECT DARE | JEFF LLOYD | 1st | |
GREAT PATIENCE | GEOFFREY LEUNG | 2nd | |
EXCEEDINGLY | MICHAEL CAHILL | 3rd | |
CAILLEBOTTE(IRE) | LUKE ROLLS | 4th | |
ITALIAN STORM | Scratched |
Race 5. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MOONLIGHT RAIN | MICHAEL CAHILL | 1st | |
WITCHES LUCK | LUKE DITTMAN | 2nd | |
STEAL A DIAMOND | MATTHEW MCGUREN | 3rd | |
GODS 'N' WARRIORS | LUKE ROLLS | 4th | |
SHENVAL(GB) | EMILY CASS | 5th | |
LAST VEGAS | VANESSA JOHNSTON | 6th | |
LUCKY LYNDEL | RYAN WIGGINS | 7th | |
SUPER PUMA | JEFF LLOYD | 8th |
Race 6. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
TORPEDO | JAG GUTHMANN-CHESTER | 1st | |
KEBEDE | JEFF LLOYD | 2nd | |
NEE DE PAPA | RYAN WIGGINS | 3rd | |
STAR JUSTICE | MICHAEL CAHILL | 4th | |
RED REASON | PAUL HAMMERSLEY | 5th | |
EVEREST KTWO | LUKE ROLLS | 6th | |
IN BAVARIA | Scratched | ||
OFCOURSE SHE DOES | Scratched |
Race 7. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
DARBREE(NZ) | ANTHONY DYKES | 1st | |
WATCHED | CYRIL SMALL | 2nd | |
LOST VIRTUE | RYAN WIGGINS | 3rd | |
THE MAGIC RAINDROP | CARLA DOUGHERTY | 4th | |
RED LIGHTER | JAG GUTHMANN-CHESTER | 5th | |
PROLIFIC BELLE | LUKE DITTMAN | 6th | |
BRIGADOON BULLET | NORIYUKI MASUDA | 7th | |
RIDE A HEART | LUKE ROLLS | 8th |
Race 8. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
IN MANILA | ANTHONY DYKES | 1st | |
EL TORO LOCO | MATTHEW PALMER | 2nd | |
CONNIVING | JEFF LLOYD | 3rd | |
FRENCH CHARM | LUKE DITTMAN | 4th | |
VERBIER | LUKE ROLLS | 5th | |
EIGHT BELOW | RYAN WIGGINS | 6th | |
GOLDEN ORANGE | CYRIL SMALL | 7th |
Race 9. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
RAINBOW LACE | RIKKI JAMIESON | 1st | |
DEAR HILLARY | EMILY CASS | 2nd | |
REAL AMBITION | RYAN WIGGINS | 3rd | |
RED HOMBRE | NORIYUKI MASUDA | 4th | |
WOOLOOMAN SKY | JAG GUTHMANN-CHESTER | 5th | |
DUNSINANE | LUKE ROLLS | 6th | |
WHINACO | DANNY PEISLEY | 7th |
Race 10. 900M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
CASH DASH | JACKSON MORRIS | 1st | |
REAL CLASSIC | JEFF LLOYD | 2nd | |
ONE MORE TISHA | CHRIS MAUND | 3rd | |
SPORTSTAR SAMUEL | MATTHEW PALMER | 4th | |
SILVER BEACH | LUKE ROLLS | 5th | |
MUTUAL AGREEMENT | PAUL HAMMERSLEY | 6th |
Race 11. 900M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
VULPINI | MICHAEL CAHILL | 1st | |
RED PRINCE | MATTHEW MCGUREN | 2nd | |
I'M SO EPIC | LUKE DITTMAN | 3rd | |
MARVEL CREATION | JACKSON MORRIS | 4th | |
CONGELATOR | BRADLEY WALLACE | 5th | |
SHOW A HAND | LUKE ROLLS | 6th |
Race 12. 900M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
PRETTYFAMOUS(NZ) | LUKE ROLLS | 1st | |
DAME DESTINY | RYAN WIGGINS | 2nd | |
RIGHTEOUS MISS | EMILY CASS | 3rd | |
EPIC CHOICE | NORIYUKI MASUDA | 4th | |
REDSSON | MATTHEW MCGUREN | 5th |
Race 13. 900M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
DESTINY'S LASS | JAG GUTHMANN-CHESTER | 1st | |
VIVID IMAGINATION | EMILY CASS | 2nd | |
THE MONK | MICHAEL CAHILL | 3rd | |
TEAR US APART | RYAN WIGGINS | 4th | |
ULTRA EGO | MATTHEW MCGUREN | 5th | |
NO DOUBT A DIAMOND | Scratched |
Race 14. 900M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MIA SORELLA | LUKE DITTMAN | 1st | |
EMVEPEE | MATTHEW MCGUREN | 2nd | |
MELUSINE | JACKSON MORRIS | 3rd | |
HARLEY HOG | NORIYUKI MASUDA | 4th | |
IOLANTHE LASS | CHRIS MAUND | 5th | |
MULTIFOCAL | RYAN WIGGINS | 6th | |
MISTY ISLAND | LUKE ROLLS | 7th |
Race 15. 900M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LITTLE MISS ROCKER | EMILY CASS | 1st | |
REALISATION | JACKSON MORRIS | 2nd | |
DON'T REMEMBER | JODI WORLEY | 3rd | |
FOXY WALK | CHRIS MAUND | 4th | |
EVER THE OPTIMUS(NZ) | RIKKI JAMIESON | 5th | |
TAHITIAN BELLE | MATTHEW MCGUREN | 6th |
Race 16. 900M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MY COUSIN BOSSY | MATTHEW MCGUREN | 1st | |
FOX PANTER | CHRIS MAUND | 2nd | |
CHARMOR | LUKE DITTMAN | 3rd | |
MAOVESA | MICHAEL CAHILL | 4th | |
MSHINDI | GINA MITCHELL | 5th | |
PAT'S DESTINY | JAG GUTHMANN-CHESTER | 6th |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.