© 2024 Thoroughbred Racing SA (TRSA) (and other parties working with it). SA racing materials, including fields, form and results, is subject to copyright which is owned by TRSA and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 1000M Two-Year-Old Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MR ROADSTAR | CAITLIN JONES | 1st | |
GRAND MARTINI | KRYSTAL BISHOP | 2nd | |
DISCO | PAUL GATT | 3rd | |
ANABELLA | JAKE TOEROEK | 4th | |
CONCLUDER | JASON HOLDER | 5th | |
LA BELLA MARGARITA | SIMON PRICE | 6th | |
BALF'S CHOICE | TODD PANNELL | 7th | |
SPIRIT OF GOLD | CLARE LINDOP | 8th | |
LANKAN SUMMER | LAUREN STOJAKOVIC | 9th |
Race 2. 1000M Two-Year-Old Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
JACKSAY | MATTHEW NEILSON | 1st | |
ALASKAN JADE | LAUREN STOJAKOVIC | 2nd | |
CENTURIUS | ZAC SPAIN | 3rd | |
SEATTLE FLIGHT | EMILY FINNEGAN | 4th | |
BUTTERBEER | JAKE TOEROEK | 5th | |
UNLEASH ONE MORE | PAUL GATT | 6th | |
ZARINGAL | BEN CLARIDGE | 7th | |
DIVINE WEAVER | Scratched | ||
HOT GOSSIP | Scratched |
Race 3. 1000M Two-Year-Old Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ECLAIR ATTACK | DOM TOURNEUR | 1st | |
VICEROY | PAUL GATT | 2nd | |
ON DUTY | MATTHEW NEILSON | 3rd | |
AUGUSTA BELLE | TODD PANNELL | 4th | |
ROSELLI STING | JACKSON MATTHEWS | 5th | |
DROPPED | MAIJA VANCE | 6th | |
GO CAROL GO | LAUREN STOJAKOVIC | 7th | |
LABELS | CAITLIN JONES | 8th |
Race 4. 1000M Three-Year-Old Maiden Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BUYMEBYCHANCE | RYAN HURDLE | 1st | |
NATIVE AZTEC | CAITLIN JONES | 2nd | |
TRUPT | DYLAN CABOCHE | 3rd | |
WILLANDER MISS | SIMON PRICE | 4th | |
INAPPROPRIATE | DOM TOURNEUR | 5th | |
EKAMAI PHOM | BEN CLARIDGE | 6th | |
IT'S FINE NOW | Scratched | ||
LUNAR JOY | Scratched |
Race 5. 1000M Three-Year-Old Maiden Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
YOUDINI | PAUL GATT | 1st | |
RICCONE | JASON HOLDER | 2nd | |
BELLEZZA NERO | AMY HERRMANN | 3rd | |
QUICK BISCUIT | JUSTIN POTTER | 4th | |
SUPER RULES | JORDAN FREW | 5th | |
THE CLASH(NZ) | JAKE TOEROEK | 6th | |
QUASAR | SIGRID CARR | 7th | |
PIPER'S WAIT | CAITLIN JONES | 8th |
Race 6. 1000M Three-Year-Old Maiden Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
THING OF NOTHING(IRE) | BEN CLARIDGE | 1st | |
WILLIE'S GIRL | SIGRID CARR | 2nd | |
GOOSE GREEN | TAMARA ZANKER | 3rd | |
INFINITY QUEEN | MAIJA VANCE | 4th | |
EMERALD LANE | ZAC SPAIN | 5th | |
DEWANGSA | AMY HERRMANN | 6th | |
DOOPSY DUCHESS | PAUL GATT | 7th | |
GOING NOWHERE | JACKSON MATTHEWS | 8th |
Race 7. 1000M Three-Year-Old Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
NORDIC ECLIPSE | MAIJA VANCE | 1st | |
BAY ROAD | JAKE TOEROEK | 2nd | |
CAPTAIN PUNCH | PAUL GATT | 3rd | |
MIDNIGHT SONG | ZAC SPAIN | 4th | |
RAINBOW ROOM | MATTHEW NEILSON | 5th | |
TEMPTING FAITH | LAUREN STOJAKOVIC | 6th | |
OVERSTREET | Scratched |
Race 8. 1000M Maiden Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ALYSIANA | DOM TOURNEUR | 1st | |
BIG MAN | JAKE TOEROEK | 2nd | |
MUMMA'S BOY | LAUREN STOJAKOVIC | 3rd | |
BELLOTTO'S SON | RONNIE BELL | 4th | |
MAPPINGA STAR | KRYSTAL BISHOP | 5th | |
GOLDEN VALUE | JORDAN FREW | Scratch Barrier | |
LONG FOR GOLD | SIMON PRICE | Scratch Barrier |
Race 9. 1000M Maiden Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LOUDANZO | ERAN BOYD | 1st | |
BEL SORBET | TODD PANNELL | 2nd | |
BACK AGAIN(NZ) | SHAYNE CAHILL | 3rd | |
MADAM ZEPP | JUSTIN POTTER | 4th | |
CLASSY CLUB | AMY HERRMANN | 5th | |
MAJOR PAIN | PAUL GATT | 6th |
Race 10. 1000M Open Short Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
PISTOLIER | PAUL GATT | 1st | |
EL PRADO GOLD | TODD PANNELL | 2nd | |
TIDY PROPHET | JACKSON MATTHEWS | 3rd | |
HEREFORD | PAUL DENTON | 4th | |
RUSSIAN ROCKER(GB) | SHAYNE CAHILL | 5th | |
ASTRO DAMUS | JAKE TOEROEK | 6th | |
COMSTRUM | TAMARA ZANKER | 7th | |
STEP DANCE | JUSTIN POTTER | 8th | |
QUINN'S TURN | Scratched |
Race 11. 1000M Open Short Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
JENNYFROMTHEBLOCK | ZAC SPAIN | 1st | |
READY SUNSHINE | TODD PANNELL | 2nd | |
WICKED TYCOON | JUSTIN POTTER | 3rd | |
KOSCIUSZKO'S SIDE | PAUL GATT | 4th | |
BIG BOY BLEV | SIGRID CARR | 5th | |
MR GOOD CAT | CAITLIN JONES | 6th | |
STAR RECRUIT | SHAYNE CAHILL | 7th | |
POWER TO POSSESS | AMY HERRMANN | 8th | |
ONEHUNDREDCLICKS(NZ) | Scratched |
Race 12. 1000M Open Short Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
OUR EXCHANGE | JAKE TOEROEK | 1st | |
TANGIER SUN | MAIJA VANCE | 2nd | |
SPUN DRY | EMILY FINNEGAN | 3rd | |
MARBLE RYE | GRACE WILLOUGHBY | 4th | |
UMALUKA | KRYSTAL BISHOP | 5th | |
THEATREMAN | SIMON PRICE | 6th | |
GRAND BRITANNIA | JUSTIN POTTER | 7th | |
MISS INSTINCTIVE | CAITLIN JONES | 8th | |
ASPOTON | DOM TOURNEUR | 9th | |
SLIDE OF HAND | Scratched |
Race 13. 3000M Hurdle Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LENNYBE | TOM RYAN | 1st | |
MOUNTAIN CLIMBER | JARROD LYNCH | 2nd | |
FENTON LASS | NIKI O'SHEA | 3rd | |
CAPSULATE | Scratched | ||
HERE'S ARCHIE | Scratched |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.