© 2024 Racing Queensland Limited (QRL) (and other parties working with it). QLD racing materials, including fields, form and results, is subject to copyright which is owned by QRL and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 1000M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ALWAYS SACRED | JEFF LLOYD | 1st | |
STAR OF NIGHT | PAUL HAMMERSLEY | 2nd | |
PREMIERE PLACE | CYRIL SMALL | 3rd | |
DUBLEO'S LAD | BOBBY EL-ISSA | 4th | |
TAMBOR BLANCO | LUKE ROLLS | 5th | |
DEVIL'S FIRE | SCOTT GALLOWAY | 6th | |
DASHLEY DUBH | JAKE HULL | 7th |
Race 2. 1000M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
KYOTO ROSE | PAUL HAMMERSLEY | 1st | |
SAGARONNE | JEFF LLOYD | 2nd | |
EL TORO LOCO | NORIYUKI MASUDA | 3rd | |
FALLOCH | CYRIL SMALL | 4th | |
SPUR FORTUNE | MATTHEW PALMER | 5th | |
DA DOCTA | JAKE HULL | 6th | |
MIGHTY IRISH | LUKE ROLLS | 7th |
Race 3. 1000M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
REAL AMBITION | LUKE DITTMAN | 1st | |
MEMPHIS GIRL | JAKE HULL | 2nd | |
DELL IMPERIO | MICHAEL CAHILL | 3rd | |
STORMCRAFT | PAUL HAMMERSLEY | 4th | |
GRAND CANNY | CYRIL SMALL | 5th | |
EVER THE OPTIMUS(NZ) | SCOTT GALLOWAY | 6th |
Race 4. 1000M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
STRADAM | RIKKI JAMIESON | 1st | |
HYDRAZINE | JACKSON MORRIS | 2nd | |
ONE GREY | JAG GUTHMANN-CHESTER | 3rd | |
RETUNE | GINA MITCHELL | 4th | |
GAME THIEF | EMILY CASS | 5th | |
AVALANCHES | BOBBY EL-ISSA | 6th | |
MORE THAN MONEY | LUKE ROLLS | 7th | |
MAIN STREET | GEOFFREY LEUNG | 8th |
Race 5. 1000M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ROYAL SCRIBE | GINA MITCHELL | 1st | |
TRICKY ROCKET | JACKSON MORRIS | 2nd | |
LUCKY TOM | RIKKI JAMIESON | 3rd | |
BUDGET BENDER | BOBBY EL-ISSA | 4th | |
MISS ZIZOU | LUKE DITTMAN | 5th | |
PHANTOM CALLER | JAKE HULL | 6th | |
DARCEY | MATTHEW PALMER | 7th | |
LUCKY DAY KID | CYRIL SMALL | 8th |
Race 6. 1000M Class 1 - Class 3 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
GLENBAWN DAME | JEFF LLOYD | 1st | |
CHORUSES | GEOFFREY LEUNG | 2nd | |
SUNFAST | CYRIL SMALL | 3rd | |
BORIS BADENOV | MATTHEW PALMER | 4th | |
ALBERTA | BOBBY EL-ISSA | 5th | |
IRISH TOFFEE | LUKE ROLLS | 6th |
Race 7. 1000M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
POWER DE TED | JACKSON MORRIS | 1st | |
GREAT PATIENCE | NORIYUKI MASUDA | 2nd | |
TOP ROYAL(NZ) | EMILY CASS | 3rd | |
BALMORAL BABY | JEFF LLOYD | 4th | |
NINJA FLIGHT | BOBBY EL-ISSA | 5th |
Race 8. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
SLIPPERY SAGA | JACKSON MORRIS | 1st | |
MAGIC STREET | LUKE DITTMAN | 2nd | |
BEST SHOT(NZ) | CYRIL SMALL | 3rd | |
ROLLING ROMAN | LUKE ROLLS | 4th | |
TEMPLE DIVINE | JEFF LLOYD | 5th | |
MY SHANIA | ANTHONY DYKES | 6th | |
ASSURITY | MATTHEW MCGUREN | 7th |
Race 9. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
PLATINUM GRAY | JEFF LLOYD | 1st | |
MARLENE ADELE | ANTHONY DYKES | 2nd | |
ARENA SALON | NORIYUKI MASUDA | 3rd | |
DIRECT QUOTE | MATTHEW MCGUREN | 4th | |
MISCRUZ | JACKSON MORRIS | 5th | |
WORLD EXPO | LUKE DITTMAN | 6th | |
LUNAJACK | RIKKI JAMIESON | 7th |
Race 10. 1000M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
TRICKY JET | JACKSON MORRIS | 1st | |
QUEEN GEE | NORIYUKI MASUDA | 2nd | |
I'M LATE I'M LATE | LUKE DITTMAN | 3rd | |
ISIS ANGEL | MATTHEW MCGUREN | 4th | |
ALPINE STAR | MATTHEW PALMER | 5th | |
BELLS A BEACH | GINA MITCHELL | 6th | |
RUMOURING | Scratched |
Race 11. 900M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
DANCETIME | LUKE DITTMAN | 1st | |
STEAL A DIAMOND | MATTHEW PALMER | 2nd | |
VICTORY PARADE | JEFF LLOYD | 3rd | |
VIDA PLAYA | BOBBY EL-ISSA | 4th | |
MYSTIC OPAL | MICHAEL PALMER | 5th | |
GOLD CLAIM | DANNY DUGGAN | 6th | |
NETZACH | NORIYUKI MASUDA | 7th |
Race 12. 900M Two-Years-Old Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
REAL NAUGHTY | ANTHONY DYKES | 1st | |
JERRY'S WITNESS | RIKKI JAMIESON | 2nd | |
LINE BREAKER | LUKE DITTMAN | 3rd | |
EXTREME STYLE | JASON TAYLOR | 4th | |
FIERY HEIGHTS | JEFF LLOYD | 5th | |
FOGOSO | LUKE ROLLS | 6th |
Race 13. 900M OPEN Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
YOUNG FUN | EMILY CASS | 1st | |
EAGLE'S NEST | MATTHEW PALMER | 2nd | |
MEMORABLE MOMENT | MICHAEL PALMER | 3rd | |
THE BEST | LUKE ROLLS | 4th | |
SCRAPINDIPITY | DAVIN GREEN | 5th | |
SATURN ROCK | Scratched |
Race 14. 900M Class 2 Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
STAVIVA | LUKE DITTMAN | 1st | |
TRIBAL ART | EMILY CASS | 2nd | |
SWERVE | JEFF LLOYD | 3rd | |
TORQUEFLITE | CYRIL SMALL | 4th | |
SANSHO DAYU | MATTHEW PALMER | 5th | |
OH MY ROCKET | FIONA JERVIS | 6th | |
RING KING | MATTHEW MCGUREN | 7th | |
MEANJIN | RIKKI JAMIESON | 8th |
Race 15. 900M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
JEWELLERY THIEF | ANTHONY WHELAN | 1st | |
BLACKJACK PRINCESS | RIKKI JAMIESON | 2nd | |
PETITE CLEO | FIONA JERVIS | 3rd | |
PEQUENINOS | GINA MITCHELL | 4th | |
KAPSTAR | MATTHEW PALMER | 5th | |
O'LYNCH | LUKE ROLLS | 6th |
Race 16. 900M Maiden Handicap (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
SAMKAMA | RIKKI JAMIESON | 1st | |
JORDANAIRE | BRADLEY WALLACE | 2nd | |
BIANTIC | JASON TAYLOR | 3rd | |
RAMBLIN' ROSE | MICHAEL PALMER | 4th | |
MARK ME DOWN | CYRIL SMALL | 5th | |
PITBULL | MATTHEW PALMER | 6th |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.