© 2024 Racing and Wagering Western Australia (RWWA) (and other parties working with it). WA racing materials, including fields, form and results, is subject to copyright which is owned by RWWA and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 1000M 3UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LOW FLYING | BRONWYN MATHIESON | 1st | |
RIVIMAC | LUCY WARWICK | 2nd | |
MY DIAMOND PEG | BEN PATERSON | 3rd | |
BANANA BOY | PETER HALL | 4th | |
TORTOSA | ALAN KENNEDY | 5th | |
PAY DIRT | BEN KENNEDY | 6th |
Race 2. 1000M 3UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
TSUNAMI EXPRESS | 1st | ||
CRYSTAL GARDENS | PETER HALL | 2nd | |
STRIKING STAR | BEN KENNEDY | 3rd | |
MILITARY SECRET | TROY TURNER | 4th | |
MEKONG DELTA | BRONWYN MATHIESON | 5th |
Race 3. 1000M 3UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BERKSHIRE | PETER HALL | 1st | |
REMUNERATION | KYRA YUILL | 2nd | |
CHARLIE D'UNICORN | BEN KENNEDY | 3rd | |
DE JERSEY | MITCHELL PATEMAN | 4th | |
FORT LOTUS | BRONWYN MATHIESON | 5th | |
CZAR STORM BLAZER | CLINTON PORTER | 6th | |
VIRTUAL TRADER | 7th |
Race 4. 1000M 2Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ARCADIA DREAM | KYRA YUILL | 1st | |
SISTER BENNIE | JASON WHITING | 5th | |
UNIVERSAL LAW | PETER HALL | 2nd | |
HYPER PARADISE | BEN KENNEDY | 3rd | |
IMPRESSIVE STAR | WILLIAM PIKE | 4th | |
I DON'T LIKE IT | MISTY BAZELEY | 6th |
Race 5. 1000M 2Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
THE COBBLA | SHAUN MEERES | 1st | |
TRULY GOLD | WILLIAM PIKE | 2nd | |
HEART STARTER | KYRA YUILL | 3rd | |
MY NAME IS SUE | TROY TURNER | 4th | |
NEWSWORTHY | PETER HALL | 5th | |
HUGHES GOT IT | MISTY BAZELEY | 6th | |
TORU WAIMARIE | GLENN SMITH | 7th |
Race 6. 1000M 2Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ROYAL SUPREME | PETER HALL | 1st | |
STRATE RED | LUCY WARWICK | 2nd | |
COURAGEOUS HERO | WILLIAM PIKE | 3rd | |
BELAVENIR | SHAUN MEERES | 4th | |
GILTAC | BEN KENNEDY | 5th | |
SENSATORIO | JASON WHITING | 6th |
Race 7. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
SPIRITUAL EYES | GLENN SMITH | 1st | |
REGAL GOSSIP | WILLIAM PIKE | 2nd | |
ASIAN LILY | BEN PATERSON | 3rd | |
SHARK SHIELD | JASON WHITING | 4th | |
KLONDIKE LAD | 5th | ||
MR MUMM | PETER HALL | 6th | |
FOXY LAD | KYRA YUILL | 7th |
Race 8. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
DRAGON LIGHTNING | 5th | ||
JOYFUL HOPE | WILLIAM PIKE | 4th | |
DOMISKA | GLENN SMITH | 6th | |
I'M A LOVE MAN | TROY TURNER | 3rd | |
MONET'S GARDEN | KATE WITTEN | 7th | |
SINGAMYSONG | BEN PATERSON | 1st | |
HUSSON MAID | PETER HALL | 2nd |
Race 9. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BOMBER BAY | BEN PATERSON | 1st | |
OUR FINEST MOMENT | WILLIAM PIKE | 2nd | |
TOUCAN TRIP | MITCHELL PATEMAN | 3rd | |
MISS KINCAPLE(NZ) | LUCY WARWICK | 4th | |
PASS THE HAT | SHAUN MEERES | 5th | |
COUNT TWICE | KYRA YUILL | 6th | |
BLAIZEACON | BRONWYN MATHIESON | 7th | |
TAKE THE MONEY | PETER HALL | 8th |
Race 10. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BONAFIDE HUSTLER | MITCHELL PATEMAN | 1st | |
CORSE HE'S QUICK | PETER HALL | 2nd | |
REBEL FLIGHT | WILLIAM PIKE | 3rd | |
MIDDLE WATCH | JASON WHITING | 4th | |
M'LADY'S CRYSTAL | BEN PATERSON | 5th |
Race 11. 1000M 3Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
FLIGHT SCHEDULE | WILLIAM PIKE | 1st | |
LIL SIS | TAKAHIDE IKENUSHI | 2nd | |
DISCORSIA | BEN PATERSON | 3rd | |
TRIPLE EXPRESS | KYRA YUILL | 4th | |
PRICELESS MICKEY | BEN KENNEDY | 5th | |
FULL TIME | JASON WHITING | 6th |
Race 12. 1000M 4UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
COOL HAND CLINT | NICOLE HOPWOOD | 1st | |
BLUE PRINTS | BEN KENNEDY | 2nd | |
DU PLESSIS | KYRA YUILL | 3rd | |
FERGANA | 4th | ||
DYNAMIC BOY | ALAN KENNEDY | 5th | |
THE LAST DIAMOND | BRONWYN MATHIESON | 6th | |
ANOMALY | GLENN SMITH | 7th |
Race 13. 1000M 4UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ALICE SHOW | BRONWYN MATHIESON | 1st | |
NOIR VENDREDI | KATE WITTEN | 2nd | |
EIFFEL | LUCY WARWICK | 3rd | |
RINI RED | 4th | ||
SMILEY KYLIE | 5th | ||
LEN'S REMEDY | TAKAHIDE IKENUSHI | 6th | |
QUICK BLACK | GLENN SMITH | 7th |
Race 14. 1000M 4UP-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LADY VENTRY | WILLIAM PIKE | 1st | |
SALVAGED | GLENN SMITH | 2nd | |
SPICED UP | BEN KENNEDY | 3rd |
Race 15. 400M 2Y-TRL (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
EL FURIOSO | WILLIAM PIKE | 1st | |
GALACTIC RULER | PETER HALL | 2nd | |
JUST ACT NATURAL | BEN KENNEDY | 3rd | |
DEAR OH DEAR | TROY TURNER | 4th | |
GONZO'S GIRL | GLENN SMITH | 5th | |
CORRENTE | KYRA YUILL | 6th | |
MAJOR MAMBO | JASON WHITING | 7th |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.